ŻYWA LEKCJA HISTORII - POLSKA SARMACKA I HUSARIA

W dniu 24 lutego 2023 r. w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja historii. Przybyli do nas rycerze Komturstwa Gniewskiego, czyli aktorzy Teatru Historycznego Krzysztofa Góreckiego. Zajęcia połączyły zabawę z wiedzą. Ta niezwykła lekcja zaznajomiła uczniów klas IV -VIII z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym. Dzieci  miały okazję - dobrze się bawiąc - zdobyć wiedzę historyczną. Klasy w atrakcyjny sposób zostały wprowadzone w zagadnienie dotyczące polskiej sarmacji i legend husarii. Była to godzina barwnego opowiadania wraz z prezentacją strojów, sztuki walki oraz dużą dawką wiedzy podanej w formie dostosowanej do wieku słuchaczy. Uczniowie mogli przebrać się w te piękne i niezwykłe stroje i przenieść się, jakby za sprawą wehikułu czasu, do Polski sarmackiej. To wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci, z pewnością w przyszłości chętnie zaprosimy ten zespół aktorski do naszej szkoły.

Data dodania: 2023-02-24 15:28:49
Data edycji: 2023-03-03 18:16:32