ŻYWA LEKCJA HISTORII: „TRUDNY WIEK XIX – KU NIEPODLEGŁOŚCI” W KLASACH VII-VIII

ŻYWA LEKCJA HISTORII: „TRUDNY WIEK XIX – KU NIEPODLEGŁOŚCI”

W KLASACH VII-VIII

Na zaproszenie nauczyciela historii, p. Lucyny Kopeć, 09 kwietnia 2024 roku w naszej szkole gościli aktorzy Teatru Historycznego „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego” Krzysztofa Góreckiego z Gniewa. Uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w żywej lekcji historii, która poruszała zagadnienia powstań narodowowyzwoleńczych. Bogactwo strojów i uzbrojenia ułatwiło młodzieży określić charakter i różnice powstań listopadowego i styczniowego. Poznali rolę kosynierów, wojska Księstwa Warszawskiego. W historycznej wędrówce przez lata spotkali postać Tadeusza Kościuszki, Napoleona Bonapartego, Józefa Wybickiego, Piotra Wysockiego, aby po 123 latach natknąć się na marszałka Józefa Piłsudskiego. Była to bardzo ciekawa i atrakcyjna lekcja.

Data dodania: 2024-04-09 16:50:01
Data edycji: 2024-04-16 16:49:41