ZBIÓRKA NA RZECZ OSTRÓDZKIEJ „KOCIARNI”

Z okazji obchodów Światowego Dnia Kota, przypadającego na dzień 17 lutego, wolontariusze Klubu Ośmiu wspólnie ze Szkolnym Kołem PCK przystąpili do zbiórki na rzecz bezdomnych kotów przebywających w ostródzkiej „Kociarni”. Artykułami pierwszej potrzeby były karmy – suche i mokre, ręczniki papierowe, worki na śmieci i płyny do naczyń. Uczniowie bardzo chętnie i licznie włączyli się do akcji. Wolontariusze z udziałem dzieci ze świetlicy szkolnej własnoręcznie wykonali również zabawki dla kotów. Podczas zajęć z dziećmi propagowano ideę wolontariatu, zaprezentowano także działalność Kół Wolontariatu w naszej szkole i zachęcano do angażowania się w pomoc na rzecz innych. Uczniowie zaangażowali się również w przygotowanie gazetki tematycznej.

Wszystkie zebrane dary i wykonane zabawki przekazano bezpośrednio do „Kociarni” w Ostródzie.

Data dodania: 2023-02-17 22:50:43
Data edycji: 2023-02-21 22:07:38