ZAGADKOWY BOX W KLASIE VI

"Nauka poprzez zabawę" – to określenie pasuje idealnie do lekcji języka plskiego, która miała miejsce jakiś czas temu w naszej szkole. Po omówieniu lektury pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" w klasie VI odbyło się ciekawe podsumowanie wcześniejszych zajęć w postaci "Zagadkowego BOXA". Twórcy Ostródzkiego Zagadkowego Pokoju stworzyli tzw. Zagadkowy BOX, który pozwolił na wykorzystanie tej zabawnej, ekscytującej gry w środowisku szkolnym. Tajemnicze i zagadkowe pokoje (Escape Room) rosną w Polsce jak grzyby po deszczu. Escape Room jest to rodzaj zespołowej gry przygodowej, odbywającej się w specjalnie zaaranżowanym do tego celu pomieszczeniu (tzw. pokój zagadek), w której uczestnicy muszą rozwiązywać szereg zagadek logicznych, otwierać tajne skrytki, uruchamiać różnego rodzaju urządzenia i współpracować jako drużyna. Wszystkie te działania są powiązane ze sobą i prowadzą ku finałowi zabawy, jakim jest ucieczka z zamkniętego pokoju. Zabawa odbywa się w świecie rzeczywistym pod presją czasu. Na początku Zagadkowy BOX to proste pudełko, ale w połączeniu z potęgą wyobraźni i kreatywności możliwości są nieograniczone. Uczniowie klasy VI podzieleni zostali na drużyny, których nazwy stanowiły kolory. Musieli one rozwiązywać zagadki dotyczące bohaterów i treści omawianej lektury. Każda przybliżała ich do tego, aby owy box otworzyć. Tego typu zajęcia są zawsze dostosowane do wiedzy i umiejętności uczestników, buduje pracę zespołową, uczą rozwiązywania problemów, rozwijają logiczne myślenia i pomagają wyłonić liderów grupy. Dobrym podsumowaniem zajęć są poniższe słowa: „Skuteczna gra nie tylko zwiększa zaangażowanie uczniów, rozwiązywanie problemów i zrozumienie przedmiotu, ale daje uczniom możliwość uwolnienia wewnętrznego Sherlocka Holmesa”. Oczywiście wszystkim drużynom udało się otworzyć "Zagadkowy BOX", w którym kryła się nagroda.

Data dodania: 2019-05-15 20:54:35
Data edycji: 2019-06-17 20:56:13