XVI GALA SAMORZĄDOWEGO KONKURSU NASTOLATKÓW „OŚMIU WSPANIAŁYCH”

XVI GALA SAMORZĄDOWEGO KONKURSU NASTOLATKÓW „OŚMIU WSPANIAŁYCH

W czwartek, 14 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Gustawa Gizewiusza w Ostródzie odbyła się XVI uroczysta Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.  Kapituła Konkursowa pod przewodnictwem Zastępcy Burmistrza Miasta Ostróda – Zenona Kastru, dokonała oceny osiągnięć wolontarystycznych zgłoszonych kandydatów.

Wśród uczestników konkursu znaleźli się wolontariusze, którzy reprezentowali wszystkie szkoły podstawowe naszego miasta. Swoje działania i osiągnięcia prezentowało 9 uczestników oraz 2 Szkolne Koła Wolontariatu.

Jury wyłoniło 9 laureatów indywidualnych, wśród których Borys Waszkiewicz, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Ostródzie, zdobył tytuł „Wspaniałego Miasta Ostródy 2024”. Wolontariusz będzie reprezentował nasze miasto podczas XXX Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych.”

Reprezentantką Klubu Ośmiu z ramienia naszej szkoły była Anna Adamska, uczennica klasy VIII. Ania miała szansę angażowania się w organizowane akcje i konkursy, zgodnie z  zainteresowaniami, wzbogacając jednocześnie swoje doświadczenia i umiejętności. Uczestniczyła m.in.:

• w akcji porządkowania opuszczonych grobów na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojniej,
  • była zaangażowana w kiermasz charytatywny w formie kawiarenki z okazji Dnia Życzliwości,
  • dokonywała zakupów spożywczych dla potrzebujących rodzin oraz artykułów higienicznych i medycznych dla podopiecznych hospicjum dziecięcego w Olsztynie,
  • brała czynny udział w zbiórce artykułów na rzecz bezdomnych zwierząt, przekazując je wraz innymi wolontariuszami podczas wizyty w ostródzkim schronisku.

Uczennica z ogromną przyjemnością i satysfakcją angażuje się w działania wolontariackie zarówno te drobne, szkolne i lokalne po większe, wychodząc poza mury szkoły i ogólnopolskie. Ania angażując swój wolny czas jest również wolontariuszką w innych instytucjach:

• udziela się w działaniach Teatru „Przebudzeni”, prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Ostródzie, a także w akcjach i inicjatywach kulturalnych oraz charytatywnych na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim. Pomaga w pracy warsztatowej osobom z niepełnosprawnością intelektualną oraz podczas wyjazdów całego Zespołu teatralnego,
  • współpracuje z Chrześcijańskim Ruchem Społecznym „Dobro Wspólne”, uczestniczy w próbach i występach grupy teatralnej, grała też czynnie na scenie. Od 2021 roku projektuje i przygotowuje plakaty do spektakli,
  • jest wolontariuszką w Stowarzyszeniu Dla Kota „KOCIARNIA” w Ostródzie, gdzie pomaga przy sprzątaniu, karmieniu oraz oswajaniu kotów.

Serdecznie gratulujemy zarówno Laureatowi Konkursu, jaki i oczywiście naszej przedstawicielce wolontariatu za wspaniałą postawę i gotowość niesienia pomocy potrzebującym.

Życzymy wszystkim wolontariuszom wytrwałości w osobistej pracy nad własnym rozwojem, realizacji kolejnych ambitnych planów oraz satysfakcji z zaangażowania na rzecz potrzebujących. Brawo!

Więcej relacji z Gali:

Facebook Miasto Ostróda:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gustawa Gizewiusza w Ostródzie:

Data dodania: 2024-03-14 06:48:28
Data edycji: 2024-03-25 18:55:32