WYSTAWA „MALOWANYCH KAMIENI Z MAZUR”

W dniach 24 i 25 kwietnia w bibliotece szkolnej oraz w holu szkoły miała miejsce wystawa „Malowanych kamieni z Mazur”, które własnoręcznie wykonała Zuzanna Jaworska – uczennica kl. VIII a i wolontariuszka Klubu Ośmiu.

Dekorowanie kamieni stanowiło element projektu pn. „Malowane kamienie z Mazur”. Celem przedsięwzięcia było wspólne działanie wolontariuszy powiatu ostródzkiego - wykonanie własnoręcznie przygotowanych upominków powitalnych dla uczestników Gali Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Technika wykonania rysunku, logo, obrazu musiała nawiązywać tematycznie do  regionu Warmii i Mazur oraz być wykonana na polnym kamieniu.

W środę, 26 kwietnia br. w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie (CUP) miało miejsce podsumowanie wspomnianego projektu. Wolontariusze Klubów Ośmiu, Szkolnych Kół Wolontariatu, społeczności szkół i placówek oświatowych, mieszkańcy powiatu ostródzkiego (łącznie 24 instytucje) wspólnie namalowali oraz przekazali organizatorowi Gali 751 kamieni. Prace te wręczone zostaną 3 czerwca br. uczestnikom XXIX Gali Ogólnopolskiego Konkursu Samorządowego Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, którego organizatorem będzie Powiat Ostródzki.

PODSUMOWANIE PROJEKTU W CUP

Data dodania: 2023-04-25 06:29:20