WYJAZD KLAS SZÓSTYCH DO TEATRU W ELBLĄGU - Szkoła Podstawowa numer 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie

WYJAZD KLAS SZÓSTYCH DO TEATRU W ELBLĄGU

WYJAZD KLAS SZÓSTYCH DO TEATRU W ELBLÄ„GU

Uczniowie klasy VIa i VIb rozpoczÄ™li swoje ferie już 20 stycznia 2023 r. wyjazdem do Teatru im. Aleksandra Sewruka w ElblÄ…gu, gdzie mogli poczuć magiÄ™ zimowego klimatu za sprawÄ… widowiska pt. „Królowa Åšniegu”. Dla wiÄ™kszoÅ›ci uczniów byÅ‚a to pierwsza wizyta w teatrze, dlatego też dostarczyÅ‚a ona niezapomnianych wrażeÅ„. MÅ‚odzież miaÅ‚a okazjÄ™ zobaczyć przepiÄ™kne dekoracje i kostiumy, posÅ‚uchać muzyki oraz zobaczyć grÄ™ aktorów na żywo. Utwór duÅ„skiego pisarza – Hansa Christiana Andersena, na podstawie którego stworzono scenariusz przedstawienia, znajduje siÄ™ w kanonie lektur szkolnych dla klas IV-VIII, a co najważniejsze zawiera ponadczasowe przesÅ‚anie - miÅ‚ość i wytrwaÅ‚ość zdoÅ‚a pokonać wszelkie przeszkody. Warta zapamiÄ™tania jest też kwestia Rozbójniczki: „Dziecko trzeba rozpieszczać, a co wyroÅ›nie z takiego  dziecka? – rozbójnik!”. Tak wiÄ™c warto zadbać o odpowiednie wychowanie, maniery i zachowanie swojej pociechy w różnych życiowych sytuacjach. Na zakoÅ„czenie tradycyjnie już uczestnicy wycieczki spożyli posiÅ‚ek w McDonald’s z czego mÅ‚odzież byÅ‚a bardzo zadowolenia.

Data dodania: 2023-01-20 10:52:43
Data edycji: 2023-02-05 10:53:34