Wycieczka do Gdańska do Muzeum II Wojny Światowej i na Westerplatte

Wycieczki do Gdańska do Muzeum II Wojny Światowej i na Westerplatte

W dniach 03.10.2018 r. – 04.10.2018 r. zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie na wycieczkę edukacyjną do Gdańska i na Westerplatte

Wycieczka odbędzie się w dwóch grupach: klasy IV – V (03.10.2018 r.) i klasy VI – VIII (04.10.2018 r.).

Uczniowie pojadą do Gdańska do Muzeum II Wojny Światowej. Wystawy tam zwiedzane z przewodnikiem pozwolą przybliżyć wydarzenia i tragedie związane z II wojną światową. Ważnym elementem w nauczaniu historii jest to, żeby dzieci mogły „poczuć” atmosferę tamtych wydarzeń. Żeby miały możliwość „zobaczenia opowieści” o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach.

W trakcie wyjazdu uczniowie odwiedzą także ważne miejsca pamięci historycznej – między innymi Westerplatte – jedno z najważniejszych i najlepiej znanych symboli oporu Polski przeciwko najazdowi hitlerowców.

W trakcie całodziennego wyjazdu zaplanowano obiad dla uczestników wycieczki. Kierownikami wycieczek i opiekunami dzieci będą nauczyciele szkoły.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Data dodania: 2018-08-30 16:23:52
Data edycji: 2018-09-17 17:35:11