WYCIECZKA KLASY IB DO HUTY SZKŁA I PARKU ETNOGRAFICZNEGO W OLSZTYNKU

21 czerwca 2021 r. klasa Ib pod opieką pani Anny Orłowskiej i pani Magdaleny Szypczyńskiej wybrała się na wycieczkę do huty szkła oraz Parku Etnograficznego w Olsztynku. Celem wyjazdu była przede wszystkim reintegracja klasy po długim okresie nauczania zdalnego. W hucie uczniowie mieli okazję zapoznać się z zawodem hutnik-szklarz, technologią, narzędziami i minerałami potrzebnymi do wytwarzania szkła. Klasa uczestniczyła w pokazie wyrobów szklanych, brała również udział w konkursie z nagrodami. Następnie grupa udała się zwiedzać skansen, gdzie miała okazję zapoznać się z dziedzictwem kulturowym Warmii i Mazur. Duże wrażenie na klasie wywarły stare pojazdy i narzędzia, których używano dawniej. Niemałe emocje wzbudził wiatrak (stary młyn). Wszyscy chętnie wspięli się na sam jego szczyt. Wycieczkę możemy uznać za udaną. Czekamy z niecierpliwością na kolejne.

Data dodania: 2021-06-21 08:59:44
Data edycji: 2021-07-21 09:03:56