WYCIECZKA KLAS IV DO IDZBARKA

Dnia 12 czerwca 2023 r. uczniowie klas IV pod opieką wychowawców: p. Małgorzaty Joniec, p. Adriany Pappelbon i p. Marty Dzieniszewskiej wybrali się na pełną przygód wycieczkę do Idzbarka. Dzięki życzliwości i gościnności państwa Zwierzykowskich mogliśmy cały dzień spędzić aktywnie na świeżym powietrzu, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły przede wszystkim obcować z końmi, które pozwoliły się nakarmić i pogłaskać. Była to też doskonała okazja, by obserwować karmienie źrebaka i delikatne kąsanie się koni w celu wywalczenia miejsca. Uczniowie przekonali się też, jak pachną wierzchowce. Ku naszemu zaskoczeniu zwierzęta chętnie ,,zapozowały" nawet do pamiątkowych zdjęć. Dodatkowo dzieci i zainteresowani opiekunowie przeszli ekspresowy kurs strzelania z łuku. Niektórym udało się nawet trafić w tarczę! Ponadto bawiliśmy się w chowanego w lesie, graliśmy w piłkę, rzucaliśmy ringiem, budowaliśmy bazę wojowników, zbieraliśmy szyszki i patyki na ognisko. Na koniec puste brzuchy napełniliśmy smaczną kiełbaską i serowymi zapiekankami z grilla lub ogniska, które ze względu na suszę rozpalono w specjalnym pojemniku. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Jeszcze raz dziękujemy gospodarzom za tak serdeczne ugoszczenie nas w swym gospodarstwie, do którego polecamy wybrać się wszystkim tym, którzy kochają konie i mazurską wieś.

Data dodania: 2023-06-12 05:43:32
Data edycji: 2023-06-19 05:46:51