WYCIECZKA KLAS I-III DO KADZIDŁOWA

W czwartek, 15 czerwca uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz do Galindii. W Kadzidłowie, pod czujnym okiem przewodnika, mieli możliwość obserwacji zwierząt żyjących w warunkach zbliżonych do naturalnych. Podziw uczniów, a jednocześnie grozę wzbudziła wataha wilków, które odpoczywały w cieniu drzew i bawiły się podskakując oraz biegając wokół małego zbiornika z wodą. Dużo radości sprawiła też możliwość pogłaskania małych kóz i osiołków. Zachwyt wzbudziły pawie dumnie prezentujące swoje kolorowe treny. W Galindii po pysznym obiedzie uczniowie ruszyli na zwiedzanie Mazurskiego Edenu - osady stylizowanej  na staropruską. Przewodnik w żartobliwy sposób, wykorzystując rekwizyty (kostiumy ze skór, starodawne nakrycia głowy, drewniane gadżety itp.), oprowadzał uczniów po Świętym Gaju, Polanie Staropruskich Obrzędów oraz labiryncie i Bursztynowej Komnacie w podziemiach starodawnego grodu. W trakcie spaceru uczniowie otrzymywali różnorodne zabawne zadania do wykonania, które kończyły się salwami śmiechu. Wszyscy ocenili, że wycieczka była bardzo udana.

Data dodania: 2023-06-15 05:25:07
Data edycji: 2023-06-20 05:49:52