WYCIECZKA KLASY VII I VIII DO ELBLĄGA

24 października 2019 r. uczniowie klasy VII i VIII wraz ze swoimi wychowawczyniami – p. Jowitą Adamską i p. Lucyną Katachurką wybrali się na wycieczkę do Elbląga. Pierwszym punktem naszej wyprawy był Teatr im. Aleksandra Sewruka. To tu uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Balladyna”, który jest adaptacją wielkiego dzieła Juliusza Słowackiego pod tym samym tytułem. Warto wspomnieć, iż utwór jest również lekturą obowiązkową, dlatego też przedstawienie było wspaniałą okazją, aby jeszcze lepiej zrozumieć ten utwór dramatyczny. Na młodzieży ogromne wrażenie zrobiła dekoracja, efekty specjalne, a także stroje i charakteryzacja aktorów. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Archeologiczno-Historyczne. W nim uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Przewodnicy oprowadzili nas po muzeum i w sposób ciekawy, a zarazem prosty opowiedzieli o eksponatach i wystawach tam zgromadzonych. Wycieczka zakończyła się wspólnym obiadem, po którym ruszyliśmy w stronę Ostródy.

Data dodania: 2019-10-24 00:14:07
Data edycji: 2020-01-14 23:29:27