WYCIECZKA KLASY VB DO KĘTRZYNA

Dnia 18 października klasa Vb wybrała się na wycieczkę do Kętrzyna. Uczniowie wraz z nauczycielami spacerowali po najstarszej części miasta, zawitali też na dziedziniec Zamku Krzyżackiego, gdzie zostali zakuci w dyby i tym samym doświadczyli na własnej skórze kary pochodzącej z czasów średniowiecza. Następnym punktem wycieczki była restauracja „Zajazd pod Zamkiem”, w której Magda Gessler przeprowadziła tzw. „kuchenne rewolucje”. Dzieci były niezwykle podekscytowane, że zjedzą tam obiad. Wychowawczyni klasy, pani Wioletta Lebioda zamieniła się w tym dniu w przewodnika i przedstawiła swoim wychowankom ciekawostki na temat zamku i Wojciecha Kętrzyńskiego, który jest nazywany „człowiekiem, który przywrócił Mazury Polsce”. Następnie klasa Vb udała się do parku, gdzie odbyła się jesienna sesja zdjęciowa z liśćmi w roli głównej. Potem była chwila na krótki odpoczynek na ławeczkach z widokiem na Bazylikę św. Jerzego i czas na główną atrakcją wycieczki, którą była wizyta w „Konsulacie św. Mikołaja”. Zwiedzanie zaplanowane było na godzinę, ale nasi uczniowie zabawili tam aż 2,5 godziny! Atrakcji było tam co niemiara. Każdy własnoręcznie wykonał dwie bombki, będą one wspaniałą pamiątką z odwiedzin w tym miejscu. Pomocnik Mikołaja, Elf nr 1 był jego prawdziwym ambasadorem. W związku z tym oprowadził uczestników po konsulacie, udzielał też instruktażu podczas wyrobu bombek, wydmuchiwał je, a potem oprowadził nas po galerii, w której zaprezentowano najpiękniejsze z nic. Następnie grupę przejęła Pani Elf, która pozwoliła uczniom bawić się i korzystać z dostępnych atrakcji (jazda zabawkami na biegunach czy pisanie listu do św. Mikołaja) po czym zaprosiła nas na ostatnie piętro konsulatu, gdzie emocje sięgnęły zenitu. Jazda na karuzeli, konikach i reniferze Rudolfie oraz przytulanie do wielkiego misia dostarczyły dzieciom wiele radości. W miejscu, które odwiedziliśmy można było m.in. obejrzeć wystawę bombek, bombkowe zoo, kącik św. Mikołaja, miasteczko z karuzelą i ruchomymi ulicami. Wszystkie dekoracje zapierały dech w piersiach. Znalazł się tam nawet kącik z deklaracjami nawiązującymi do  Halloween, a także miejsce z  akcentami angielskim i Królową Elżbietą na czele, tak więc oprócz lekcji historii, lekcja języka angielskiego również została zaliczona w czasie wycieczki. Na zakończenie wizyty zwiedziliśmy Muzeum Bombek, gdzie znajdowała się każda wyprodukowana bombka od początku istnienia fabryki bombek firmy „Doroszko” i gdzie św. Mikołaj zostawił prezent dla odwiedzających go dzieci w postaci lizaków, a skąpy nie był. Zakupy w sklepie z bombkami  zakończyły zwiedzanie konsulatu i dostarczyły wielu doznań wizualnych. Warto zaznaczyć, że jest to największy sklep z ozdobami świątecznymi w Europie! Wycieczka zakończyła się obiadem we wcześniej wspomnianym Zajeździe pod Zamkiem, gdzie wychowawczyni, pani Wioletta Lebioda przeprowadziła krótką lekcję savoir-vivre, tj. zasad zachowania się przy stole. Podczas podróży do Kętrzyna uczniowie ćwiczyli śpiew pieśni patriotycznych i wymyślali gry i zabawy na „Otrzęsiny Czwartoklasistów”. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Data dodania: 2021-10-18 22:01:04
Data edycji: 2021-12-06 16:15:29