WYCIECZKA KLASY IIA i III DO GDYNI

6 grudnia klasa II A oraz klasa III odbyły mikołajkową wycieczkę do Gdyni. Głównym punktem programu była wizyta w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni na spektaklu pt. „Piotruś Pan”. Ta niesamowita sztuka teatralna wprowadziła dzieci w magiczny świat baśni i ekscytujących wydarzeń, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii 3D były dosłownie na wyciągnięcie ręki. Uczniowie byli uczestnikami jedynej w swoim rodzaju zabawy łączącej świat dziecięcej wyobraźni z niesamowitymi możliwościami współczesnej techniki. W tej wielkiej przygodzie, zmierzyliśmy się ze złowrogimi piratami, ogrzewając się w kręgu indiańskich ognisk dzięki, którym odkrywaliśmy nowe lądy oraz dalsze losy Piotrusia i jego przyjaciół. Kolejnym niezwykle interesującym punktem programu była wizyta w Miejskiej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. Panowie strażacy zapoznali naszych uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłych wypadków oraz opowiedzieli o sprawnej ewakuacji w trakcie pożaru oraz prawidłowym wezwaniu pomocy. Dzieci miały możliwość wykonać próbny telefon alarmowy do staży pożarnej, aby wezwać pomoc. Uczyły się w praktyce udzielania pierwszej pomocy oraz uczestniczyły w próbnej ewakuacji mieszkania. Ciekawą atrakcją było zwiedzania jednostki oraz oglądanie sprzętu ratunkowego. Mieliśmy również okazję zobaczyć jak wygląda wezwanie na prawdziwą akcję i jak szybko strażacy wyruszają na pomoc do potrzebujących. Naszą mikołajkową wizytę w Gdyni zakończyliśmy w Mc Donalda’s.

Data dodania: 2018-12-06 13:24:24
Data edycji: 2019-02-01 13:25:38