WYCIECZKA KLASY IA DO GLAZNOT

7 czerwca 2021 r. uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Koń na biegunach” w Glaznotach. Jej celem było przybliżenie warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie dzieciom kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami hodowlanymi. Atrakcją dla uczestników wycieczki były niezwykle łagodne kucyki, które pozwoliły się głaskać i dotykać, a także przewiozły dzieci na swoich grzbietach, oczywiście z prowadzeniem. Uczniowie wzięli też udział w spacerze po ścieżce edukacyjnej, w trakcie którego wysłuchali opowieści o historii Glaznot i roślinach leczniczych. W gospodarstwie agroturystycznym mieszka również wiele zwierząt: miniaturowe kozy, owce, białe króliki oraz papugi, które zawsze cieszą się z odwiedzin dzieci. Żeby po tak wyczerpującym pobycie nie zabrakło nikomu sił, właściciele przygotowali między zajęciami, ognisko z kiełbaskami. Pod koniec pobytu w Glaznotach dzieci wzięły udział w podchodach w pobliskim lesie. Do dyspozycji był również plac zabaw, z którego uczniowie chętnie korzystali. Wycieczka zawierała elementy edukacji ekologicznej i zdrowotnej. Nikt w jej trakcie nie narzekał na nudę. Pogoda dopisała, humory również. Do szkoły uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Data dodania: 2021-06-07 20:26:12
Data edycji: 2021-06-14 20:27:33