WYCIECZKA KLAS V DO TORUNIA

Uczniowie klas piątych wraz z opiekunami wybrali się 17.05.2023 r. na wycieczkę edukacyjno-integracyjną do Torunia.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Fortu IV. Jest on przykładem doskonale zachowanego obiektu fortecznego Twierdzy Toruń z końca XIX wieku. Dzięki wyjątkowej atmosferze tego miejsca mogliśmy się przenieść w czasie do wieku pary i telegrafu. Przeszliśmy  podziemnymi tunelami do części bojowej, obejrzeliśmy stanowiska ochrony dna fosy. O wszystkim opowiadał nam przewodnik w stroju pruskiego żołnierza. To była wspaniała żywa lekcja historii. Po grach i zabawach integracyjnych z instruktorem oraz po smacznym obiedzie, udaliśmy się śladami Kopernika na zwiedzanie Starego Miasta. Przewodnik opowiadał o najciekawszych zabytkach Torunia. Szczególne wrażenie zrobiła na nas Krzywa Wieża i związana z nią legenda.

Wieczorem – zmęczeni i bardzo zadowoleni – wróciliśmy do Ostródy.

Data dodania: 2023-05-17 06:07:30
Data edycji: 2023-06-21 05:57:56