WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH I KLASY DRUGIEJ DO OLSZTYNKA

10 czerwca 2024 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Huty Szkła Artystycznego i Skansenu w Olsztynku.

Na początku udaliśmy się do Huty, gdzie dowiedzieliśmy się, z czego i w jaki sposób powstaje szkło oraz jak wytwarza się różne szklane przedmioty, np. ozdobne figurki. Na naszych oczach z masy szklanej uformowany został prześliczny kolorowy ptaszek, elegancki łabędź i kolorowy ślimak. Wzięliśmy też udział w konkursie wiedzy, w którym nagrodą były kolorowe szklane drobiazgi.

Następnie przeszliśmy do siedziby Muzeum Budownictwa Ludowego, gdzie zostaliśmy  podzieleni na  grupy i  uczestniczyliśmy w warsztatach malowania na szkle.  Bardzo nam się to podobało, a namalowany obrazek zabraliśmy ze sobą do domu.

Po warsztatach  wraz z przewodnikiem zaczęliśmy zwiedzać skansen. Mogliśmy  podziwiać różnorodne przykłady architektury pochodzącej z Prus Wschodnich.  Widzieliśmy szkołę z XIX wieku, domy podcieniowe, warsztat szewski, młyn wodny, drewniany kościół z niezależną dzwonnicą, zagrody z chałupami, budynkami gospodarczymi czy stodołami.

Podobało się nam to miejsce, w którym mogliśmy  poznać historię polskiej wsi i poczuć się przez chwilę jak w innej epoce.

Z wycieczki wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń.

Data dodania: 2024-06-10 18:56:26
Data edycji: 2024-06-16 18:52:57