WYCIECZKA KLAS III DO TORUNIA

23 maja 2024 r. uczniowie klasy III a i III b odbyli  wycieczkę do Torunia. Celem wyjazdu był udział w warsztatach wypieku pierników oraz zwiedzanie historycznego miasta Torunia, związanego z postacią Mikołaja Kopernika.

Pierwszym punktem programu wycieczki był pobyt w Żywym Muzeum Piernika. Uczniowie samodzielnie wypiekali  pierniki, zgodnie z tradycyjną i recepturą. Każdy mógł ozdobić piernik według własnego pomysłu.  Ciekawą atrakcją był Dom  Mikołaja Kopernika. Uczniowie mogli zobaczyć dawny wystrój kamienicy jak mieszkał astronom.

Program wycieczki był bardzo interesujący i dostarczył uczestnikom wielu wrażeń. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale baaardzo zadowoleni.

Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowały panie: Alina Rogowska, Joanna Lewkowicz i Beata Godlewska.

Data dodania: 2024-05-23 18:36:59
Data edycji: 2024-05-29 18:34:16