WYCIECZKA KL. IV DO KĘTRZYNA

Dnia 04 listopada klasy IV a i IV b wyruszyły autokarem na jednodniową wyprawę do Kętrzyna. Poznawanie miasta zaczęliśmy od Zamku Krzyżackiego, gdzie uczniowie zostali zakuci w dyby i tym samym doświadczyli na własnej skórze kary pochodzącej z czasów średniowiecza. Tajemnice zamku odkrywał przed nami przewodnik, który podawał ciekawostki na temat tego miejsca oraz Wojciecha Kętrzyńskiego, nazywanego „człowiekiem, który przywrócił Mazury Polsce”. Obejrzeliśmy także prezentację multimedialną o historii miasta.

Po pierwszych historycznych wrażeniach udaliśmy się na pizzę.

Następnie odwiedziliśmy stadninę, gdzie znajduje się najdłuższa w  Europie stajnia ogierów, która  może pochwalić się aż 200 metrami długości, 59 boksami oraz 73 stanowiskami dla koni. Kętrzyn bowiem uznany jest za stolicę koni zimnokrwistych.

Ostatnim punktem wycieczki był Konsulat Świętego Mikołaja. Powstał on w miejscu, gdzie od wielu lat Firma Doroszko produkuje znane na całym świecie bombki. W trzypiętrowym budynku Konsulatu każdy z nas miał okazję „wydmuchania” ze szkła własnej bombki oraz jej przyozdobienia. Pomocnik Mikołaja, Elf nr 1, oprowadził czwartoklasistów po konsulacie, udzielał im też instruktażu podczas wyrobu bombek. Następnie grupę przejęła Pani Elf, która pozwoliła uczniom bawić się i korzystać z dostępnych atrakcji, takich jak jazda zabawkami na biegunach, na karuzeli, konikach, reniferze Rudolfie czy przytulanie do wielkiego misia. Dostarczyło to dzieciom wiele radości. Obejrzeliśmy także wystawę bombek i kącik św. Mikołaja. Wszystkie dekoracje zapierały dech w piersiach. Na koniec udaliśmy się do sklepiku z pamiątkami. Zakupy w sklepie z bombkami dostarczyły wielu doznań wizualnych oraz  zakończyły zwiedzanie Konsulatu Św. Mikołaja. Warto zaznaczyć, że jest to największy sklep z ozdobami świątecznymi w Europie!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Data dodania: 2022-11-04 20:17:34
Data edycji: 2022-12-11 21:09:09