WYCIECZKA KL. IV DO GDYNI

WYCIECZKA KLAS IV DO GDYNI

20 czerwca 2023r uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami p. Małgorzatą Joniec i p. Adriana Pappelbon wybrali się na wycieczkę do Gdyni.

Dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Eksperyment. Jest to najnowocześniejsze centrum nauki na Pomorzu. Na naszych uczniów czekała tutaj niezwykła podróż w najskrytsze zakątki nauki, możliwość poznawania świata poprzez zabawę i doświadczenia. Do dyspozycji mieliśmy ponad 200 interaktywnych urządzeń popularyzujących naukę.

Uczestniczyliśmy także w warsztatach Kryptonim Experyment, w czasie których uczniowie rozwiązywali zagadki i łamigłówki o charakterze matematycznym, analizowali mapy oraz rozszyfrowywali zapisy w zakodowanych notatkach. Zajęcia prowadzone były metodą escape room. Czwartoklasiści  wcielili się w rekrutów na tajnych agentów i wykonali szereg zadań. Aby rozwiązać kolejne łamigłówki musieli wykazać się spostrzegawczością i logicznym myśleniem, a także nawiązać współpracę wewnątrz grupy.

Kolejnym punktem wycieczki było nowoczesna sala zabaw Amazonia, skąd po 2 h wyszliśmy  z  uśmiechem i bagażem pozytywnych emocji.  Pogoda nam dopisała więc chętnie udaliśmy się na spacer po Skwerze Kościuszki, gdzie podziwialiśmy  niszczyciela ORP ”Błyskawica”- jedyny ocalały polski okręt zbudowany przed II wojną światową. Wielkie wrażenie zrobił także na nas zacumowany obok żaglowiec „Dar Pomorza”. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia klasowe.

Następnie poszliśmy na lody oraz na Plac Zabaw znajdujący się przy miejskiej plaży i podziwialiśmy nadmorskie widoki

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy wieczorem do Ostródy. To była niezapomniana wycieczka, pełna wrażeń i nowych doświadczeń.

Data dodania: 2023-06-20 06:51:19
Data edycji: 2023-06-23 06:53:10