WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS IV

W piękny wrześniowy dzień uczniowie klas czwartych, zamiast siedzieć w szkolnych ławach, wybrali się wraz z opiekunami na pierwszą, w tym roku szkolnym, wycieczkę. Miała ona nie tylko charakter integracyjny. Jej głównym celem było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Czwartoklasiści wyposażeni w worki i rękawiczki zbierali wszystko to, co znaleźli wzdłuż poboczy w drodze na polanę. Aby pokazać  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska jest nie tylko  coroczna zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Uczniowie mieli za zadanie „nakarmić” żarłoczne śmietniki, musieli też rozwiązywać krzyżówki i quizy o tej tematyce. Nie zabrakło konkurencji ruchowych, jak np. szukanie żaby czy rzut ziemniakiem do garnka, którym towarzyszył śmiech, radość i zdrowa rywalizacja. Wygranymi byli wszyscy uczestnicy zabawy! Dzięki zaangażowaniu rodziców zorganizowano ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek oraz ziemniaków i jabłek. Dla każdego było coś dobrego! Ten czas spędzony na łonie natury był żywą lekcją przyrody i doskonałą okazją do bliższego poznania uczniów oraz pozwolił „naładować nasze akumulatory” przed zbliżającymi się już chłodniejszymi miesiącami. Miejmy nadzieję, że to zapowiedź owocnej współpracy na kolejne lata, która niewątpliwie taka będzie. Wszystkim rodzicom uczniów, którzy pomogli zorganizować ognisko - dziękujemy!

Data dodania: 2022-09-30 04:53:36
Data edycji: 2022-12-11 21:19:14