WYCIECZKA DO OLSZTYNA KLAS CZWARTYCH

WYCIECZKA DO OLSZTYNA  KLAS CZWARTYCH

WYCIECZKA DO OLSZTYNA

KLAS CZWARTYCH

W dniu 30 marca 2023 r. uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami: panią Małgorzatą Joniec, panią Adrianą Pappelbon i panią Martą Dzieniszewską wybrali się na wycieczkę do Olsztyna. Pierwszym i najważniejszym punktem na naszej liście było zwiedzenie Muzeum Przyrody. Młodzież miała okazję zobaczyć z bliska naturalnej wielkości zwierzęta występujące w naszych lasach, parkach i jeziorach. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali także wystawę fotograficzną zwierząt i roślin występujących w Polsce. Jednak największą atrakcją była lekcja poprowadzona przez pracownika muzeum. Dzieci podzielone na grupy, musiały odpowiedzieć na mnóstwo pytań, a odpowiedzi na nie znajdowały się na wystawach muzealnych. Poza tym nasi wychowankowie usłyszeli wiele ciekawych historii, rozpoznawali odgłosy zwierząt i bawili się w „głuchy telefon” z hasłami myśliwskimi. Pełni wrażeń udaliśmy się do Multikina na film pt. „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka”. Seans bardzo podobał się wszystkim uczniom. Po tylu wrażeniach udaliśmy się spacerem przez Olsztyn do ostatniego punktu wycieczki – restauracji Mc Donald’s. Po odpoczynku i napełnieniu pustych żołądków, z bagażem nowych doświadczeń i dobrymi humorami, wróciliśmy do Ostródy.

Data dodania: 2023-03-30 06:08:14
Data edycji: 2023-04-14 06:12:27