WYCIECZKA DO ŁODZI KL. IV b, V a, V b

Od 9 do 10 maja 2024 r. uczniowie klas IV b, V a i V b pod opieką pań: Magdaleny Szypczyńskiej, Małgorzaty Joniec, Adrianny Pappelbon, Marty Dzieniszewkiej i Joanny Chylak przebywali na wycieczce w Łodzi. Pierwszego dnia pojechaliśmy do Mandorii - Miasta Przygód. To pierwszy w centralnej Polsce całoroczny park rozrywki, a jednocześnie największy w Europie park tematyczny znajdujący się w budynku. Tematyka parku jest oparta o europejskie miasta handlowe z epoki renesansu. Liczne karuzele, zjeżdżalnie, tory, pomieszczenia z labiryntami sprawiły, że bawiliśmy się świetnie i żal było opuszczać to cudowne miejsce.

Potem pojechaliśmy do hotelu. Tam zakwaterowanie, kolacja i czas na wspólne gry i zabawy w pokojach. Bawiliśmy się tak wspaniale, że nawet nie zauważyliśmy, że już trzeba było iść spać, żeby zregenerować siły na drugi dzień.

Następnego dnia, po śniadaniu udaliśmy się z przewodnikiem na ulicę Piotrkowską. Jest to dawny średniowieczny trakt, jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Pasaż Róży, Aleja Gwiazd, ławeczka Tuwima, Fortepian Rubinsteina, pomnik Trzech Fabrykantów, Off Piotrkowska – to tylko kilka ciekawych obiektów na tej ulicy. Oczywiście znajdują się tam również ciekawe miejsca, w których mogliśmy zakupić pamiątki z tego uroczego miasta. Niezwykła ulica Piotrkowska doprowadziła nas do centrum Manufaktury.

Manufaktura, to przepiękne centrum handlowe, które powstało na miejscu dawnego imperium przemysłowego I. Poznańskiego. Dotarliśmy tam nie na zakupy, ale do Experymentarium – centrum naukowo-edukacyjne oraz do Laser Arena. Po uczcie dla umysłu i rozrywce ruchowej udaliśmy się na obiad i krótki odpoczynek.

Po zregenerowaniu sił nastąpił czas na ostatni punkt naszej wycieczki - Orientarium ZOO. Jest to  jedyny ogród w Polsce prezentujący kąpiele słoni, orangutany sumatrzańskie, krokodyle i psy leśne. Zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się w drogę powrotną do Ostródy. Do naszego miasta dotarliśmy ok. godz. 23:00, ale wiedzieliśmy, że nie pójdziemy szybko spać, ponieważ musimy opowiedzieć naszym rodzicom o tym co widzieliśmy, doświadczyliśmy i jak świetnie się bawiliśmy.

Data dodania: 2024-05-09 07:17:00
Data edycji: 2024-06-20 07:17:26