WYCIECZKA DO GDYNI KLAS I-III

7 listopada 2019 r. uczniowie klas I-III odbyli wycieczkę do Gdyni, którą zorganizowały p. Anna Sotnik oraz p. Jolanta Baniukiewicz. Głównym punktem programu była wizyta w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni na spektaklu pt. „ Brzechwa dla dzieci”. Opowiadał o autorze wielu znanych i lubianych bajek i wierszy dla dzieci – Janie Brzechwa. Uczniowie wzięli udział we wspólnej zabawie z aktorami, którzy w bardzo ciekawy sposób przedstawili najpopularniejsze utwory autora. Nie obyło się bez wspólnego tańca i piosenek, które towarzyszyły najmłodszym widzom podczas całego spektaklu. Piękne stroje, dekoracje
i muzyka zrobiły na naszych uczniach ogromne wrażenie. Chętnie powrócimy tu za jakiś czas na kolejne spektakularne widowisko. Po niezapomnianych doznaniach artystycznych odwiedziliśmy również Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Uczniowie mieli tu okazję rozwiązać różnego rodzaju zadania oraz przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów. Niezwykle interesującym  doświadczeniem dla dzieci było odkrycie czym jest trzęsienie ziemi oraz to co je powoduje. Uczniowie na własnej skórze mogli się przekonać co się dzieje z człowiekiem podczas trzęsienia ziemi oraz jakie uczucia temu towarzyszą. Po tych atrakcjach wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że cieszymy się bardzo, że obszar, na którym mieszkamy nie obfituje w takie zjawiska przyrodnicze. Na koniec pojechałyśmy do McDonald’s. Wycieczka bez tego punktu programu nie byłaby „super wycieczką” w odczuciu naszych uczniów. Raz do roku to obowiązkowy przystanek na naszej mapie, w pozostałej części roku szkolnego dbamy o zdrowe nawyki żywieniowe naszych najmłodszych uczniów.

Data dodania: 2019-11-07 23:36:21
Data edycji: 2020-01-14 23:36:51