WYCIECZKA DO GDYNI

1 grudnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły z klas V i VI pod opieką p. M. Joniec, p. A. Pappelbon i p. M. Dzieniszewskiej  udali się na wycieczkę do Gdyni. Pierwszym punktem programu był spektakl pt. „Piotruś Pan ” w teatrze muzycznym. Po przyjeździe na miejsce otrzymaliśmy bilety oraz okulary 3D. Pełni ciekawości weszliśmy do sali i zajęliśmy swoje miejsca. Głównym bohaterem przedstawienia był tytułowy Piotruś Pan, psotny chłopiec, który nie chciał dorosnąć i spędził dzieciństwo na wyspie Nibylandii, przewodząc grupie Zagubionych Chłopców. Przedstawienie było pełne cudownej muzyki i okazało się wspaniałym widowiskiem. Pojawił się między innymi gigantyczny krokodyl, żywy pies oraz Indianie, którzy mieli piękne kostiumy i wykonali imponujący taniec. Wszyscy z zapartym tchem śledzili przygody Piotrusia i jego zmagania z odwiecznym wrogiem kapitanem Hakiem. W przedstawieniu wykorzystano wiele efektów specjalnych, oryginalną scenografię, barwne stroje, co znacznie podniosło atrakcyjność spektaklu, wprowadziło niezwykły nastrój i przyciągało uwagę dzieci. W trakcie przedstawienia widzowie spontanicznie reagowali na prezentowane na scenie sytuacje. W przedstawieniu grało dużo dzieci. Wspaniałą atrakcją okazały się okulary 3D, dzięki którym wydawało się, że widać było wszystko jak w realnym świecie.

Spektakl wywarł na nas ogromne wrażenie, wprowadził w świat baśni oraz ekscytujących wydarzeń. Po obejrzeniu widowiska, udaliśmy się do Amazonii, gdzie animatorzy zapewnili naszym uczniom niesamowite wrażenia. Mnóstwo konkursów, gier i zabaw spowodowały, że piątoklasiści wyszli zadowoleni i z ogromnym uśmiechem na twarzy!

Następnie odbyła się kulinarna lekcja. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, z czego powstaje ciasto na pizzę i jak odpowiednio dobierać składniki, aby pizza była smaczna. Zwieńczeniem zajęć było własnoręczne wyrabianie ciasta oraz komponowanej swojej pizzy. Warsztaty podsumować można jako smaczne i atrakcyjne.

Około 17.00 udaliśmy się w drogę powrotną do Ostródy.

Data dodania: 2023-12-01 10:47:45
Data edycji: 2023-12-27 11:26:42