WIZYTA WOLONTARIUSZY W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

WIZYTA WOLONTARIUSZY

W OSTRÓDZKIM SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

Z okazji obchodów Światowego Dnia Kota, przypadającego na dzień 17 lutego, wolontariusze Klubu Ośmiu wspólnie ze Szkolnym Kołem PCK przystąpili do zbiórki na rzecz bezdomnych kotów przebywających w ostródzkim schronisku. Artykułami pierwszej potrzeby były karmy – suche i mokre, koce, ręczniki papierowe, worki na śmieci, płyny do naczyń i dezynfekcji. Zebrane produkty uczniowie mieli okazję przekazać osobiście pracownikom schroniska. W sobotę,24 lutego wspólnie z opiekunami kół wolontariatu młodzież odwiedziła bezdomne psy i koty w ostródzkim schronisku. Pracownicy opiekujący się zwierzętami oprowadzili nas po jego terenie, opowiedzieli m.in. o funkcjonowaniu organizacji oraz codziennej pracy, której jest tu bardzo dużo – począwszy od sprzątania boksów, przez remonty, karmienie, opiekę weterynaryjną, a kończąc na spacerach i zapewnieniu psom niezbędnego ruchu na dostępnych wybiegach. W trakcie wizyty w schronisku mieliśmy również okazję zobaczyć boksy, a także pomieszczenia, w których mieszkają koty oraz starsze psy wymagające specjalistycznej opieki. Nie zabrakło także chwili na zabawę ze zwierzakami oraz wysłuchanie kilku bardzo smutnych psich i kocich historii.

Radością napawa fakt, że pomimo kapryśnej pogody tak wielu uczniów wzięło udział w akcji, wykazując ogromną pogodę ducha i pokazując, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. Wizyta w schronisku przyniosła wolontariuszom wiele satysfakcji i utwierdziła w przekonaniu, że pomaganie może być nie tylko dobrą zabawą, ale także skłaniać do refleksji. Zwierzęta nie są zabawkami, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Posiadanie psa lub kota jest dla nas przyjemnością, ale przede wszystkim obowiązkiem troski o zależną od człowieka żywą istotę.

Pracy w schronisku nie brakuje, przydaje się każda para rąk. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca. Być może jest wśród nas ktoś, kto zyska nowego psiego lub kociego przyjaciela, który z pewnością odwdzięczmy się oddaniem i dozgonną miłością.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, którzy włączyli się w naszą akcję!

Data dodania: 2024-02-17 22:21:06
Data edycji: 2024-02-27 22:22:48