WIGILIA PO ANGIELSKU W KLASIE VII B

22 grudnia 2023 r. w naszej szkole oprócz Koncertu Kolęd odbyły się też Wigilie klasowe.
W klasie VII b uczniowie mogli kultywować polskie zwyczaje poprzez dzielenie się opłatkiem, konsumowanie pierogów z kapustą i grzybami oraz innymi słodkościami, chociażby z makiem.  Podczas wspólnego spotkania uczniowie doświadczyli również tradycji angielskiej. Otrzymali „Crackers” - papierowe gadżety w kształcie cukierka, które ciągną dwie osoby z dwóch stron. Podczas rozerwania następuje niewielki huk, a w środku znajduje się papierowa korona, drobny upominek i żart w języku angielskim.

25 grudnia, czyli w „Christmas Day”, Anglicy dzielą się „Crackers” podczas świątecznego obiadu. Tego dnia każdy Anglik zakładając papierową koroną na głowę może poczuć się jak król lub królowa. Uczniowie klasy VII b też doświadczyli tego zwyczaju, co wywołało dużo radości. Dodatkowo uczniowie skorzystali z sali gimnastycznej, gdzie pograli w siatkówkę i spalili trochę kalorii, a w drodze powrotnej odwiedziliśmy klasę VI b, z którą śpiewaliśmy kolędy.

Data dodania: 2023-12-22 09:58:54
Data edycji: 2024-02-11 20:12:10