WALENTYNKOWY SZAŁ!

Jak pisał Antoine de Saint-Exupéry: „Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie”. Te piękne słowa francuskiego pisarza stały się hasłem tegorocznych walentynek, które we wtorek, 14 lutego 2023 r. zorganizował w naszej szkole Samorząd Uczniowski. Jego obecny zarząd rozpoczął przygotowania do tego wydarzenia już kilka dni wcześniej. Jednak w tym miejscu należy wspomnieć o historii tego popularnego święta, które do Polski trafiło wraz z kultem św. Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność zyskało jednak dopiero w latach 90. XX wieku. Co ciekawe, największe i jedyne walentynkowe obchody odbywają się corocznie od 2002 r. w Chełmnie (województwo kujawsko-pomorskie) pod nazwą „Walentynki Chełmińskie”, za sprawą przechowywanej, prawdopodobnie od średniowiecza, w kościele pw. Wniebowzięcia NMP relikwii św. Walentego. W tym wyjątkowym dniu uczniowie mogli skorzystać z poczty walentynkowej. Dlatego też na łączniku pojawiła się „skrzynka pocztowa", do której można było wrzucać walentynki i drobne upominki opatrzone podpisem „Twój Walenty/Twoja Walentynka". W tym czasie Gabrysia i Zuzia zachęcały naszych uczniów do wzięcia udziału w słodkiej zabawie. Zadaniem było piękne odczytanie wylosowanego cytatu o miłości lub odpowiedź na pytanie dotyczące sformułowania „Kocham Cię" w różnych językach. Aby ułatwić młodzieży zabawę, pani Jowita i Tomek wykonali obok biblioteki gazetkę, na której zamieścili napisy powyższego zwrotu w różnych językach - od angielskiego, przez ukraiński, na japońskim i arabskim skończywszy. Za poprawną odpowiedź uczestnik otrzymywał słodki upominek. Na łączniku pojawiły się także „serduszkowe tatuaże" w dwóch kolorach - czerwonym i czarnym. Można je było wykonać u dziewcząt z SU (były one oczywiście zmywalne). W czasie konkursu Tomasz umilał swym kolegom i koleżankom czas bawiąc się w DJ-a. W jego repertuarze znalazły się oczywiście romantyczne przeboje o miłości. Poza tym działania samorządu wsparły panie: Joanna Sawic i Joanna Chylak. Pani Asia wykonała zabawne gadżety, które uczniowie mogli wykorzystać do pamiątkowych zdjęć, a odpowiedzialna za nie była pani Chylak. Natomiast po zakończeniu przerwy obiadowej poczta walentynkowa wyruszyła do poszczególnych klas, by rozdać wszystkie przesyłki. Poza tym Samorząd Uczniowski odwiedził z życzeniami pokój nauczycielski i sekretariat, natomiast pan dyrektor i pani wicedyrektor otrzymali wykonane przez zarząd pamiątkowe kotyliony. Motywem przewodnim tegorocznych walentynek był kolor czerwony, różowy i fioletowy, dlatego też korytarze na I piętrze i łączniku zostały udekorowane w tych właśnie barwach. Tego dnia obowiązywał także „walentynkowy dress code" - chętne osoby mogły założyć odzież w wymienionych wyżej kolorach. Podsumowując, był to kolejny niezapomniany dzień z życia „piątki". A to wszystko dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego z panią Jowitą Adamską - opiekunem, na czele!

GALERIA - WALENTYNKI

Data dodania: 2023-02-14 20:52:08