WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE - Szkoła Podstawowa numer 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie

WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE

Dnia 14 lutego obchodziliÅ›my DzieÅ„ ÅšwiÄ™tego Walentego. Dla klas I-IV SamorzÄ…d Uczniowski przygotowaÅ‚ specjalnÄ… PocztÄ™ WalentynkowÄ…, za pomocÄ… której można byÅ‚o przesÅ‚ać ulubionym kolegom, koleżankom i nauczycielom walentynkowe życzenia. Na lekcjach uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli przygotowywali przeróżne kartki walentynkowe, a na lekcjach jÄ™zyka angielskiego uczniowie zastanawiali siÄ™ nad pochodzeniem Å›wiÄ™ta, przypomnieli  informacje, które pamiÄ™tali na temat Walentynek, rozwiÄ…zywali karty pracy oraz otrzymali serduszka przygotowane przez nauczyciela anglistÄ™. Natomiast w klasach V-VIII kartki walentynkowe byÅ‚y wysyÅ‚ane przez platformÄ™ Teams. Warto wspomnieć, iż klasa Vb na zajÄ™ciach z wychowawcÄ…, które odbyÅ‚y siÄ™ online, zadbaÅ‚a o wÅ‚aÅ›ciwy strój i gadżety. Dodatkowo dzieci dowiedziaÅ‚y siÄ™, że Walentynki już od XVI wieku obchodzone byÅ‚y w Polsce i do II Wojny Åšwiatowej byÅ‚o to Å›wiÄ™to religijne. Dopiero w latach 90-tych znowu przywÄ™drowaÅ‚o ono do Polski z Ameryki. Natomiast w klasie VIIa odbyÅ‚a siÄ™ krótka pogadanka na temat Walentynek i oglÄ…danie kreskówek dotyczÄ…cych tego tematu, m. in. „Mr. Bean’s Valentine’s Day”. DzieÅ„ ten dostarczyÅ‚ wszystkim uczniom samych pozytywnych wrażeÅ„!

Data dodania: 2022-02-14 15:14:12
Data edycji: 2022-05-10 15:18:56