UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ ,,MOJE BOISKO ORLIK 2012”

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ
,,MOJE BOISKO ORLIK 2012”

Dnia 12 października 2022 r. odbył się finał turnieju „Moje Boisko Orlik 2012” organizowany przez SZS w Olsztynie. Piłka nożna jest wśród dzieci i młodzieży najbardziej popularną dyscypliną sportową. Poza wspaniałą zabawą na świeżym powietrzu i możliwością sportowej rywalizacji, dostarcza wszystkim uczestnikom wielu emocji, ale również daje szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w tym turnieju, ucząc się przy tym zdrowej, sportowej rywalizacji oraz sprawdzając i poszerzając swoje umiejętności piłkarskie. W finale wojewódzkim uczestniczyły następujące drużyny: SP5 Ostróda, SP4 Iława, SP Biała Piska, SP1 Nidzica i SP1 Olsztynek. Mecze były rozgrywane w systemie ,,każdy z każdym” na dwóch boiskach. Nasz zespół po losowaniu rozegrał cztery mecze bez przerwy. Nawet to nie najlepsze losowanie nie przeszkodziło naszej drużynie w odniesieniu zwycięstwa w całym turnieju. Również w etapach rejonowym i półfinałowym nasza drużyna zajmowała I miejsce. Przez całe rozgrywki nasi podopieczni nie ponieśli ani jednej porażki. Duże podziękowania należą się w tym miejscu Żegludze Ostródzko-Elbląskiej, która szybko i sprawnie zorganizowała transport na finał w Nidzicy - serdecznie dziękujemy! Na zakończenie warto jeszcze dodać, że w drużynie naszej szkoły, razem z chłopcami, gra jako jedyna dziewczynka - Zuzanna Makarczuk–Jackowska i gra wyśmienicie! A oto dzielni zawodnicy, którzy tak pięknie reprezentowali nasza szkołę: Drzymalski Szymon, Dudka Amadeusz, Kushpa Oleksander, Maciak Karol, Makarczuk-Jackowska Zuzanna, Spychała Marcel, Sztybor Gabriel, Urbańczyk Piotr i Zdanowicz Nataniel.

Gratulujemy!

Trener: Arkadiusz Urbańczyk.