SZLAKIEM PIASTOWSKIM - WYCIECZKA KLASY VI

W dniach 12-13 maja uczniowie klasy VI wzięli udział w dwudniowej wycieczce Toruń-Gniezno-Biskupin, która została dofinansowana w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Toruń. Zapoznali się z architekturą i kulturą Starego i Nowego Miasta oglądając mury obronne, zespół kamienic mieszczańskich, Dom Mikołaja Kopernika, Kamienicę Pod Gwiazdą, spichlerze, Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, Żywe Muzeum Piernika i oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach wypieku pierników. Następnie udali się do Trzemeszna, gdzie nocowali w Hotelu Pietrak. Drugiego dnia grupa zwiedzała w Gnieźnie Katedrę p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Wojciecha, Drzwi gnieźnieńskie i Muzeum Początków Państwa Polskiego. W dawnej stolicy Polski uczniowie zjedli obiad w restauracji Hotelu Pietrak. Następnie klasa VI udała się do Biskupina, gdzie zapoznała się ze stanowiskiem archeologicznym osady obronnej kultury łużyckiej. Był to fantastyczny czas, który uczniowie mogli spędzić razem, dodatkowo zgodnie z celem projektu ministerialnego nieco lepiej poznali nasz piękny kraj.

Data dodania: 2022-05-13 05:50:22
Data edycji: 2022-07-10 18:31:35