SZKOLENIE NAUCZYCIELI W GRANADZIE

Od 1 do 8 kwietnia 2024 r. w ramach projektu "Erasmus +" pięć nauczycielek z naszej szkoły (Anna Czarnowska, Alina Rogowska, Joanna Lewkowicz, Lucyna Katachurka i Kamila Smolińska) wzięło udział w szkoleniu w Hiszpanii, w przepięknym andaluzyjskim mieście Granada.

Warsztaty Outdoor Education pozwoliły nam na poznanie nowych metod pracy do prowadzenia lekcji w terenie. W miłym towarzystwie czas szybko mijał, a zajęcia z panią Anią były prowadzone w ciekawy i profesjonalny sposób.

Oprócz tego, że były prowadzone w siedzibie Universal Mobility, pani Ania, nasza trenerka, zabierała nas na praktyczne zajęcia w terenie, podczas których pokazała nam najbardziej interesujące miejsca w Granadzie. Byłyśmy w Sacramonte, romskiej dzielnicy i jednocześnie centrum kultury flamenco. Mozolna wspinaczka na wzgórze została wynagrodzona wspaniałą panoramą miasta i widokiem na Alhambrę, kompleks pałacowy. Miałyśmy możliwość zobaczyć cuevas, czyli jaskinie, w których mieszka ludność romska. Odwiedziłyśmy Albacin - najstarszą arabską dzielnicę. Podczas wyprawy w góry Sierra Nevada miałyśmy okazję poznać piękno otaczającej nas przyrody, którą można wykorzystać do realizacji podstawy programowej, a także zmierzyć się ze swoimi słabościami. Mogłyśmy poczuć się trochę jak nasi uczniowie.

Granada okazała się naprawdę wyjątkowa i  niezwykle klimatyczna dzięki architekturze i otwartości mieszkańców.

Po zajęciach spacerowałyśmy wąskimi, lecz urokliwymi uliczkami, podziwiając ich niezwykłe piękno. Przy okazji mogłyśmy zgłębić kulturę Hiszpan, ich zwyczaje oraz spróbować tradycyjnych potraw. Wzięłyśmy także udział w wycieczce do jaskini w Nerja oraz do pięknego miasta Frigiliana (białe miasto) położonego nad Morzem Śródziemnym.

Nasz hiszpański partner Universal Mobility dołożył wszelkich starań, aby pobyt w Granadzie był dla nas niezapomniany.

Z pewnością zdobyte doświadczenia wdrożymy w swojej pracy.

Sympatyczni ludzie, piękna pogoda, cudowne krajobrazy - to wszystko sprawia, że do Hiszpanii chce się wracać.

Dzięki temu, że pan dyrektor Piotr Konopka i pani wicedyrektor - Irena Kolanowska, przystąpili do programu "Erasmus +", stworzyli nam niepowtarzalną szansę na rozwój osobisty i zawodowy, doskonalenie języków i szkolenia za granicą. Ogromne podziękowania należą się też pani Magdzie Iciaszek, naszej koordynatorce, która zorganizowała ten wyjazd, czuwała nad prawidłowym przebiegiem naszego pobytu w Hiszpanii.

Dziękujemy, że mogłyśmy przeżyć tak wspaniałą przygodę, która przełoży się na naszą pracę.

Data dodania: 2024-04-16 17:02:39
Data edycji: 2024-04-18 12:25:05