ŚWIĘTO SZKOŁY 2024

ŚWIĘTO SZKOŁY  2024

17 maja 2024 to dzień wyjątkowy dla Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Ostródzie. To właśnie tego dnia odbyły się obchody Święta Szkoły. Z tej okazji na terenie placówki został zorganizowany festyn, nie tylko dla społeczności szkolnej i przedszkolnej, ale także dla rodziców, dziadków i babć. Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji.

Spotkanie rozpoczęło się inscenizacją dotyczącą postaci naszego patrona – Janusza Korczaka, w którego rolę wcielił się Miłosz Nycz. Przedstawieniu towarzyszyła ulubiona maskotka króla Maciusia I.

Następnie Dyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego Piotr Konopka przywitał wszystkich bardzo serdecznie i podziękował licznym sponsorom. Głos zabrał również Burmistrz Ostródy - Rafał Dąbrowski. Okazało się, że jesteśmy pierwszą szkołą, w której gościł. Panowie wprowadzili wszystkich w dobre nastroje i zachęcili do wspólnego świętowania.

Po części oficjalnej zarówno młodsi, jak i starsi wychowankowie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego mogli bawić się do woli, a wszystko dlatego, że czekała na nich moc atrakcji: zawody sumo, gry terenowe, robienie warkoczyków, malowanie twarzy czy wykonywanie tatuaży. Oczywiście nie mogło zabraknąć dmuchanych zamków – to dopiero była frajda dla najmłodszych! Przygotowane przez nauczycieli stanowiska w salach cieszyły się również wielkim zainteresowaniem. I tak w Laboratorium Przyszłości zaprezentowano m.in., co potrafi drukarka 3D, wirtualnego Empiriusza oraz roboty. A w kąciku sensorycznym poprzez zabawę można było stymulować swoje zmysły. Gdy ktoś poczuł zmęczenie, to Zmysłoczuła Biblioteka okazała się oazą spokoju, relaksu. Odbyły się także „Gry Rodzinne” prowadzone przez psychologa oraz minimecze. To nie jedyne atrakcje, które czekały na małych, większych i tych największych. Uczniowie, prezentując swoje talenty muzyczno–wokalne, dostarczyli nam wiele radości, a tańce przedszkolaków wzruszyły wszystkich. Cieszy fakt, że swoje zdolności wokalne zaprezentowały również dwie absolwentki naszej szkoły oraz mama uczennicy. A zatańczona przez dzieci, młodzież i dorosłych belgijka spotkała się z ogromnym aplauzem.

Podczas festynu czekał na wszystkich pyszny poczęstunek. Kiełbaska z grilla, nuggetsy, hot–dogi, hamburgery, ciasto. Oczywiście nie mogło zabraknąć lodów, popcornu czy też waty cukrowej. Jednym słowem: dla każdego coś dobrego!

Bardzo serdecznie dziękujemy za obecność wszystkim przybyłym gościom. Wasza obecność  była dla nas niezmiernie ważna.

Dziękujemy Kadrze oraz Rodzicom za zaangażowanie podczas przygotowania całego przedsięwzięcia. Wyrazy wdzięczności kierujemy również ku sponsorom. Dziękujemy  wszystkim z całego serca za życzliwość i hojność!

To był naprawdę wspaniały dzień. Dzień, który dzieci i młodzież spędzili  w pozytywnej atmosferze, z uśmiechami na ustach. Był to czas, w którym wszyscy cieszyli się ze wspólnie spędzonych chwil, wzmacniając więź, jaką jest społeczność szkolno– przedszkolna.

Data dodania: 2024-05-17 20:28:52
Data edycji: 2024-05-18 20:36:17