ŚWIĘTO SZKOŁY

Dnia 22 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy po raz kolejny Święto Szkoły. Nasi uczniowie spędzili ten dzień poza murami placówki. Obchody miały sprzyjać integracji zespołów klasowych i międzyklasowych, wzmacniać więzi koleżeńskie, kształtować nawyki kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, budować wrażliwość estetyczną poprzez odbiór sztuki filmowej, czerpać pozytywne wrażenia z kontaktu z przyrodą oraz kształtować świadomość ekologiczną. Klasy I-III wybrały się wspólnie autokarem do kina zlokalizowanego w ostródzkim amfiteatrze. Tam obejrzały bajkę pt. ,,Mustang z Dzikiej Doliny - droga do wolności”. Po seansie każda klasa indywidualnie realizowała swoje dalsze plany. Klasy I pozostały na placu zabaw przy Jeziorze Drwęckim, by spędzić aktywnie czas i cieszyć się pięknym słońcem. Klasa IIa wybrała się na warsztaty edukacyjne do Miejskiej Biblioteki Publicznej, a klasa IIb popłynęła w rejs statkiem po Jeziorze Drwęckim. Drugoklasiści mieli zamówioną piękną pogodę i tak też było. Potem obowiązkowym punktem były lody. Klasy III natomiast wspólnie zwiedzały Ostródę z przewodnikiem w ramach programu ,,Śladami ostródzkiego smoka". Wycieczki klas I-III zakończyły się obiadem ,,na mieście" i powrotem do szkoły w formie spaceru. Klasy IVa, IVb, Va, Vb oraz VI postanowiły zjeść śniadanie „na mieście”. Pogoda była piękna, więc uczniowie wraz z nauczycielami udali się spacerem do wybranych punktów gastronomicznych. Następnie wszystkie oddziały spotkały się w sali kinowej ostródzkiego amfiteatru, by obejrzeć najnowszą ekranizację filmu pt. „Piotruś Pan”. Uczniowie klas VII w dniu Święta Szkoły udali się na wycieczkę integracyjną do Olsztyna. Wraz z nauczycielami obejrzeli wspólnie wybrany film pt. „Uncharted”. Po skończonym seansie był czas na spożyciu posiłku oraz długi spacer po parku brzegiem rzeki Łyny. W tym miejscu uczniowie mieli chwilę wytchnienia i czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć, po czym cała grupa udała się marszem w stronę Starego Miasta, gdzie czekał już na nich autobus. Pełni nowych wrażeń i zadowoleni z obejrzanego filmu uczniowie szczęśliwie wrócili do szkoły. Najstarsze klasy VIIIa i VIIIb postanowiły wybrać się na spacer po mieście Ostróda razem z przewodnikiem. Po odświeżeniu wiedzy z historii naszego miasta i odkryciu nieznanych zakątków udali się na wspólny posiłek. Do szkoły większość klas wróciła spacerem, a ci najbardziej zmęczeni atrakcjami wybrali powrót komunikację miejską.

ŚWIĘTO SZKOŁY KL. I - III

ŚWIĘTO SZKOŁY KL. IV - VIII