ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11.11.2018 r.

MIEJSKIE OBCHODY 100-TNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2018 r. obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji delegacja uczniów i nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach tego święta. Uroczystości rozpoczęły się punktualnie o godz. 10:00 mszą świętą w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie. Po nabożeństwie wszyscy zebrani przeszli w uroczystym orszaku ulicami miasta, aby uczestniczyć w odsłonięciu kamienia, upamiętniającego tak ważną dla naszego państwa rocznicę. Orszak był niezwykle barwny, ponieważ uświetnili go swoją obecnością uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego „Chochliki” w strojach z przedstawienia pt. „Święta Kinga – patronka samorządu” Warto podkreślić, iż oprócz zaproszonych gości, w odsłonięciu kamienia brali również udział wybrani uczniowie ostródzkich szkół podstawowych, naszą reprezentował uczeń klasy VIII – Paweł Lisowski.

Data dodania: 2018-11-11 03:41:37
Data edycji: 2019-02-24 10:05:44