ŚWIĘTA MAJOWE

Maj to miesiąc szczególny dla wszystkich Polaków. Obchodzimy wtedy ważne Święta Narodowe. Z tej okazji uczniowie klasy VII, pod opieką pani Lucyny Kopeć, przygotowali apel, który odbył się 26 IV 2023 r. Występujący przypomnieli, że 1 maja obchodzimy Święto Pracy. Z tej okazji podkreślono jej rolę w życiu człowieka. Zwrócono też uwagę na Święto Flagi Rzeczypospolitej obchodzone 2 maja. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wokalnego, pod opieką pani Anny Czarnowskiej, uświetnili występ radosnymi piosenkami odnoszącymi się do symboli świąt narodowych. Wiele uwagi poświęcono też 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawiono m.in. okoliczności powstania tego najważniejszego w państwie dokumentu. Atrakcją tegorocznych uroczystości był pokaz współczesnej mody patriotycznej. Uczniowie klas I-VIII zaprezentowali ciekawe kreacje nawiązujące kolorystyką do barw narodowych, a także regionalizmu i historii. Z tej okazji przepiękną dekorację przygotowały panie -  Joanna Chylak i Joanna Sawic. Dzięki tej uroczystości uczniowie naszej szkoły zostali wprowadzeni w nastrój majowych świąt narodowych.

FILMY:

APEL Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH CZ. I