ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

17 listopada nasza szkoła wzięła udział w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Akcja  była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych zaległości”, natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Tabliczkowa wiedza sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów  z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie klasy 6b. Tworzyli oni specjalne komisje oraz patrole egzaminacyjne. Zaopatrzeni byli w losy i przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych. Taka zamiana ról była bardziej stresująca dla…dorosłych. Dzieci były niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora.

Całą akcję koordynowała pani Lucyna Katachurka, która czuwała nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.

Przygotowania do ŚDTM trwały kilka tygodni. Szkoła otrzymała certyfikat. Wszyscy, którzy byli zaangażowani w przygotowania, otrzymali podziękowania od głównego organizatora.

Data dodania: 2023-11-17 16:32:16
Data edycji: 2024-05-05 16:32:01