ŚWIĄTECZNE CZYTANIA NA CZAS OCZEKIWANIA W KLASIE III A

Adwent to czas oczekiwania na magiczne święta Bożego Narodzenia. W klasie III a prowadzona była akcja „grudniowego czytania”. Chętni uczniowie przygotowywali w domu opowieści, które w czasie długich przerw czytali kolegom. Świąteczne historie czytane w tym okresie umilały czas oczekiwania, wciągały, wprowadzały w świąteczny nastrój.

„Kto czyta książki, żyje podwójnie” - powiedział Umberto Eco, włoski pisarz i filozof.
Przeżyć świąteczną magię podwójnie, wyostrzyć słuch, by usłyszeć dźwięk srebrnego dzwonka, jak bohater opowieści „Ekspres Polarny”, to rzecz niezwykle cenna. Wspólne odliczanie dni do Świąt z dobrą książką w ręku umilało czas oczekiwania na Świętego Mikołaja.

Data dodania: 2021-12-16 21:32:22
Data edycji: 2022-01-14 21:34:45