SUKCES HISTORYCZNY ADAMA - Szkoła Podstawowa numer 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie

SUKCES HISTORYCZNY ADAMA

W poniedziaÅ‚ek, 12 czerwca 2023 r. uczniowie naszej szkoÅ‚y: Adam Joniec (kl. VIa) i Wiktor Karwowski (kl. VIb) wziÄ™li udziaÅ‚ w finale konkursu historycznego „Zamki gotyckie”, który odbyÅ‚ siÄ™ w Olszynie. UczestniczyÅ‚o w nim 28 reprezentantów z trzech województw: pomorskiego, warmiÅ„sko - mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Musieli oni odpowiedzieć pisemnie na 31 pytaÅ„, które dotyczyÅ‚y wiedzy o historii dawnego paÅ„stwa krzyżackiego obejmujÄ…cego obszary dzisiejszej póÅ‚nocnej i póÅ‚nocno -wschodniej Polski oraz dziaÅ‚alnoÅ›ci wybitnych postaci z tego okresu. Konkurs odbyÅ‚ siÄ™ w zabytkowej sali UrzÄ™du Miasta Olsztyn.
W oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia wraz z przewodnikiem zamku w Olszynie i wysÅ‚uchania ciekawych opowieÅ›ci o najwybitniejszym jego mieszkaÅ„cu - MikoÅ‚aju Koperniku. W przepiÄ™knej Sali Kopernikowskiej miaÅ‚o miejsce ogÅ‚oszenie wyników i wrÄ™czenie upominków 5 laureatom. Adam Joniec zajÄ…Å‚ zaszczytne II miejsce i w nagrodÄ™ otrzymaÅ‚ teleskop. Uczniów do konkursu przygotowywaÅ‚a p. Lucyna Kopeć – nauczyciel historii.

Data dodania: 2023-06-12 18:59:38
Data edycji: 2023-06-19 05:45:36