SUKCES AGATKI MARKOWSKIEJ

9 lutego 2024 r. Agata Markowska, uczennica klasy 8, jako jedyna z Ostródy, wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki w Olsztynie, organizowanym przez Kuratorium Oświaty. Już to, że Agatka zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego jako jedyna z miasta, było dla niej dużym sukcesem. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że nasza uczennica jest finalistką.

Do konkursu Agatka przygotowywała się przez kilka lat pod czujnym okiem swojego nauczyciela matematyki – pani Lucyny Katachurki. W obecnym roku szkolnym rozpoczynała naukę o 7.15 (raz w tygodniu), żeby zgłębiać i doskonalić swoją wiedzę matematyczną. Jej ciężka praca zaowocowała sukcesem i zdobyciem tytułu finalisty. Przysługuje jej wyszczególnienie osiągnięć na świadectwie szkolnym oraz może liczyć na dodatkowe punkty rekrutacyjne w zależności od szkoły, do której będzie aplikować.

Zostać laureatem czy też finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego organizowanego przez Kuratora Oświaty jest niezwykle trudno – trzeba wykazać się nie tylko umiejętnościami, ale też nietypowym myśleniem, a w przygotowania włożyć dużo pracy. Tym bardziej Agatce bardzo gratulujemy i cieszymy się jej sukcesem.

Finalista tak trudnego i prestiżowego konkursu to wzór do naśladowania dla uczniów młodszych klas. Zachęcamy do systematycznej, wytrwałej pracy – naprawdę warto!

Data dodania: 2024-03-14 07:28:19
Data edycji: 2024-03-24 07:28:52