”ST. PATRICK’S DAY” CZYLI DZIEŃ ŚW. PATRYKA - LEKCJE KULTUROWE

18 i 19 marca 2024, jak co roku, za sprawą anglistów w naszej szkole  zrobiło się niezwykle zielono. Powodem tej zieleni były obchody Narodowego Święta Irlandii i jej patrona św. Patryka. Dekoracje przygotowane przez panią Wiolettę Lebiodę i zielone stroje uczniów oraz nauczycieli cieszyły nasze oczy. Tematyczne karty pracy, idiomy (czyli wyrażenia i powiedzenia), film, ciekawostki o genezie tego święta oraz kolorowanki dla najmłodszych umilały nam zajęcia. Natomiast wśród starszych niezwykłą atrakcją okazała się nauka tańca irlandzkiego. A dzięki uczniom klasy VII b na pięknym papierze w zielone koniczynki powstał wzorcowy e-mail. To były niezwykłe lekcje języka angielskiego.

Data dodania: 2024-03-18 19:53:56
Data edycji: 2024-04-15 19:54:46