SPRZĄTANIE OSIEDLA PLEBISCYTOWEGO

W czwartek, 20 kwietnia 2023 r. Rada Osiedla Plebiscytowego we współpracy z dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zorganizowała akcję sprzątania naszego osiedla pod hasłem „Razem z nami walcz ze śmieciami”. Inicjatywa miała miejsce w ramach obchodów Dnia Ziemi, w związku z czym od samego rana zarówno dzieci z przedszkola, jak i uczniowie klas I-VIII aktywnie włączyli się do akcji. Młodzież pod opieką nauczycieli wysprzątała znaczną część Osiedla Plebiscytowego, jednocześnie segregując zbierane śmieci. Do godziny 15:00 sprzątaliśmy lasy, rowy, ścieżki i chodniki. Wszyscy byliśmy zaskoczeni, jak zaśmiecone było nasze otoczenie. Po południu od godziny 17:00 akcję wsparli dorośli mieszkańcy osiedla. Liczna ich grupa wysprzątała wszystkie tereny, do których uczniowie nie dotarli.

Patrząc na zebraną stertę różnego rodzaju śmieci apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby Dzień Ziemi był obchodzony przez nas każdego dnia.

Dziękujemy Związkowi Gmin „Czyste Środowisko” za pomoc w organizacji akcji - zapewnienie worków, rękawic oraz wywóz wszystkich zebranych odpadów.

GALERIA - DZIEŃ ZIEMI KL. I - III

GALERIA - DZIEŃ ZIEMI KL. IV - VIII