SPOTKANIE Z DIETETYKIEM W „PIĄTCE”

Początek nowego roku to czas na podejmowanie wyzwań, planowanie życiowych zmian. My podjęliśmy takie wyzwanie i zaprosiliśmy do „Piątki” panią dietetyk Katarzynę Adamkowską z poradni Dobry Dietetyk. Chcieliśmy, aby pomogła naszym uczniom zweryfikować, czy dokonują właściwych wyborów przy komponowaniu codziennych posiłków. W swoich prelekcjach pani Katarzyna zwróciła szczególną uwagę znaczenie zbilansowanej diety dla prawidłowego rozwoju, zarówno fizycznego, jak i umysłowego. Wspomniała również o tym, jak ważne są aktywność fizyczna i odpowiednia ilość snu. W myśl powiedzenia: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” zadbaliśmy o przekazanie podstawowej wiedzy na temat właściwego żywienia młodzieży. Mamy nadzieję, że choć część naszych uczniów skorzysta z cennych uwag pani Katarzyny, której bardzo dziękujemy za współpracę.

Data dodania: 2024-01-18 09:46:54
Data edycji: 2024-01-25 16:00:39