ŚNIADANIE DAJE MOC 08.11.2018 r.

ŚNIADANIE DAJE MOC

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Program edukacyjny "Śniadanie daje moc" na dobre wpisał się już w kalendarz wydarzeń szkolnych i przedszkolnych. Kontynuując tradycję z poprzednich lat, 7 listopada grupa przedszkolna Mali Odkrywcy i uczniowie klasy I, najpierw samodzielnie przygotowali, a potem wspólnie spożyli zdrowy posiłek. Wspólne przygotowanie wielkiej śniadaniowej uczty było poprzedzone zajęciami wprowadzającymi najmłodszych w świat zdrowego odżywiania. Dzieci miały ogromną frajdę z samodzielnego przygotowania posiłku, dzielenia się z innymi, a także spróbowania nowych smaków. W czasie przygotowania posiłku dzieci wykazały się dużą inwencją twórczą i pomysłowością. Kolorowe, smaczne i zdrowe kanapki oraz owocowe szaszłyki, nie tylko pięknie wyglądały, ale przede wszystkim wybornie smakowały. Mamy nadzieję, że organizując wspólnie ze szkołami z całej Polski zdrowe śniadania, w naszej placówce utrwaliliśmy zdrowe nawyki żywieniowe i zwiększymy świadomość roli śniadania w diecie dziecka.

Data dodania: 2018-11-08 03:40:52
Data edycji: 2019-02-24 10:06:06