Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

„SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA”

„SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA”

„SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA

 

13 września w naszej placówce otwarta została zupełnie nowa „Sala Doświadczania Świata”. Jest to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie wyposażone w różnego rodzaju urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Głównym jej celem jest stwarzanie możliwości odbierania nowych bodźców, wzbogacanie doświadczeń oraz miłe spędzanie czasu w atmosferze relaksu i pełnej akceptacji. Sala jest przede wszystkim miejscem terapii, ale również zabawy rekreacyjnej i wielozmysłowej dla osób z zaburzeniami, która zapewnia im stymulację i odprężenie za pomocą zapachu, dotyku, dźwięku, koloru i światła.

Pobyt w Sali Doświadczania Świata pozwala na chłonięcie i dostarczanie różnego rodzaju bodźców, które są przez dzieci poznawane, badane i kontrolowane za pomocą wszystkich zmysłów. Wzbogaca dotychczasowe doświadczenia, zwiększa poczucie zaufania i odprężenia, dając możliwość wyciszenia doznaniami zmysłowymi.

Sala wyposażona jest w sprzęty, które umożliwiają pobudzanie zmysłów. Jest przeznaczona dla osób, które nie potrafią doświadczać siebie i otoczenia, a bodźce zewnętrzne tworzą dla nich chaos. Z Sali w naszej szkole mogą korzystać zarówno dzieci z różnymi zaburzeniami i niepełnosprawnościami ale również zdrowe, a także osoby dorosłe.

 

Data dodania: 2023-09-13 22:08:45
Data edycji: 2023-09-24 22:09:57
Ilość wyświetleń: 178

Konkursy

Więcej

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej