„ROZMAWIAMY O WARTOŚCIACH” W KLASIE VII B

12 grudnia 2023 r. w klasie VII b na zajęciach z wychowawcą odbyły się warsztaty z cyklu szkoleń, na które uczęszczają nauczycielki pani Wioletta Lebioda i Klaudia Włodarska: „Wartościowa profilaktyka i psychoedukacja”. Tematem przewodnim były wartości. Wychowawczyni klasy VII b przedstawiła cel zajęć i zdefiniowała omawiane zagadnienie. Następnie odbyła się część warsztatowa, która przeprowadzona została z wykorzystaniem  „Values Cards”, czyli kart przedstawiających nazwy różnych wartości. Uczniowie wylosowali po jednej karcie i mieli za zadanie połączyć się w pary i wytłumaczyć koledze lub koleżance, jak rozumieją daną wartość. Potem następowała wymian kart i czynność powtarzała się z inną osobą trzykrotnie. Na końcu każdy uczeń na forum klasy starał się wytłumaczyć, jak rozumie wartość, z którą pozostał po wymianie. Wychowankowie pani Wioli bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem, nie mieli większych problemów z omówieniem znaczenia poszczególnych wartości. Lekcja przebiegła w miłej i coraz bardziej dojrzalszej atmosferze.

Data dodania: 2023-12-12 10:22:52
Data edycji: 2024-01-25 16:25:35