ROBOTY PHOTON EDU Z WIZYTĄ W KL. I – III

W styczniu 2024 r. w naszej szkole w ramach autorskiej innowacji pedagogicznej „Otwieramy drzwi do laboratorium przyszłości” realizowanej przez cztery nauczycielki - p. Małgorzatę Joniec, p. Lucynę Katachurkę, p. Marzenę Szaciłowską i p. Adrianę Pappelbon - odbyły się zajęcia dla klas I-III łączące różne formy przekazu informacji. Autorki innowacji wraz z uczniami klas V – VI przeprowadziły dla uczniów młodszych klas pokaz umiejętności programowania robotów Photon EDU. Uczniowie każdej z klas I-III zostali podzieleni na małe grupy i z zainteresowaniem obserwowali czynności starszych kolegów, polegające na planowaniu oraz kontrolowaniu działań robotów z wykorzystaniem mat i innych akcesoriów. Następnie sami wzięli czynny udział w zabawach z Photonami. Na uwagę zasługuje fakt, że to uczniowie klas starszych uczyli młodszych kolegów rozwiązywania problemów, kształtując w nich tym samym umiejętności wnioskowania i logicznego myślenia. Takie zajęcia nie tylko przykuły uwagę młodszych uczniów i wpłynęły na rozwój ich wyobraźni, ale - co istotne - zintegrowały szkolną społeczność. Wspólne programowanie to nie tylko zachęta do ustalania celów zarówno dla siebie, jak i dla grupy, ale też skuteczny sposób na kształtowanie kreatywności uczniów oraz wzmocnienie zaangażowania w naukę i edukację.

FILM - WYŚCIGI ROBOTÓW CZ. 1

FILM - WYŚCIGI ROBOTÓW CZ. 2