PROJEKTY EDUKACYJNE W KLASIE I B W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

W celu urozmaicenia zajęć w klasie 1 B realizowaliśmy dwa projekty edukacyjne:

„Zadaniowy Kalendarz Adwentowy”,  który był przeprowadzony w grudniu. Dla uczniów, którzy chcieli przedświąteczny czas spędzić w kreatywny i zabawny sposób, przygotowane zostały różnorodne zadania. Podczas wspólnych spotkań tworzono ozdob choinkowe, przygotowywano również świąteczne przysmaki. Nie zabrakło również kart doskonalących umiejętności szkolne: czytanie, pisanie, liczenie, wszystko w bożonarodzeniewej oprawie. Kalendarz cieszył się ogromną popularnością, został zrealizowany przez czternaścioro uczniów.

Projekt „Czytam, bo lubię lub chcę polubić” realizowaliśmy od kwietnia do czerwca. Początkiem była kampania społeczna prowadzona przez Instytut Książki „Mała książka - wielki człowiek” Do tego projektu,  tym razem, zgłosili się wszyscy uczniowie. Seria książek Elisendy Roca, która doskonali umiejętność czytania na etapie sylaby, została dobrze odebrana i doceniona przez uczniów.

Projekt został zakończony Dniem Pustej Klasy, a rodzice zadbali o pyszny smakołyk pod koniec dnia.

Projekty okazały się dobrym pomysłem na podniesienie motywacji, samodzielnościbi samodyscypliny.

Data dodania: 2024-06-21 16:06:39
Data edycji: 2024-06-21 16:36:19