PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Język polski, matematyka i język angielski – to przedmioty, z których przeprowadzono ogólnopolskie egzaminy próbne. 18 grudnia nasi ósmoklasiści przystąpili do testu z języka polskiego, następnego dnia do testu z matematyki, a 20 grudnia sprawdzili swoje umiejętności językowe z języka angielskiego. Próbny egzamin ósmoklasisty w naszej szkole został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do tych, jakie obowiązywać będą podczas właściwego egzaminu. Test trwał tyle, ile ten, który odbędzie się w kwietniu (język polski – 120 minut, matematyka – 100 minut, język obcy – 90 minut). Uczniowie samodzielnie kodowali prace, rozwiązywali zadania i zaznaczali odpowiedzi na karcie odpowiedzi. Próbny egzamin miał na celu zaznajomienie uczniów z formułą egzaminu, formatem arkuszy oraz pracą z kartą odpowiedzi w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie. Drugim zadaniem próby było zdiagnozowanie jakie wiadomości i umiejętności uczniowie już posiadają, a jakie wymagają jeszcze doskonalenia.

Data dodania: 2018-12-18 12:37:36
Data edycji: 2019-02-01 12:38:30