POŻEGNANIE UCZNIÓW KLASY ÓSMEJ

Czwartek 20 czerwca 2024 r. był dniem niezwykle uroczystym dla naszej społeczności szkolnej, a szczególnie dla uczniów klasy ósmej. Po wielu latach przyszedł czas pożegnania szkoły.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie klas siódmych. Odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru szkoły. Część oficjalną uświetniło pełne gratulacji i życzeń przemówienie dyrektora szkoły, p. Piotra Konopki, skierowane do naszych absolwentów, rodziców i nauczycieli. Naczelnik Wydziału Oświaty, p. Bożena Ratajczak, odczytała list od burmistrza Ostródy, p. Rafała Dąbrowskiego, z życzeniami dalszych sukcesów. Wychowawca klasy, p. Lucyna Kopeć, żegnając się ze swoimi podopiecznymi, zwróciła szczególną uwagę na szacunek, który należny jest każdemu. Życzyła swoim szkolnym dzieciom odwagi w walce o marzenia i zapewniła, że absolwenci zawsze będą miłymi gośćmi w naszej szkole.

Następnie wręczono wszystkim uczniom klasy ósmej nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Stypendia naukowe otrzymali: Jędrzej Różalski, Zuzanna Makarczuk- Jackowska, Agata Markowska, Agata Bujak, Maciej Guzal i Natalia Zwolińska. Wśród wyróżnionych było dwoje uczniów, którzy odebrali następnego dnia w Urzędzie Miasta Ostróda statuetkę i tytuł „Asa Ostródy 2024 r.”. Byli to Jędrzej Różalski i Agata Markowska. W dalszej części uroczystości uczniowie klasy ósmej skierowali w stronę nauczycieli, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły słowa wdzięczności i podziękowań za ich pracę oraz wspólnie spędzone lata.

Młodsi koledzy z klas VII przygotowali dla tegorocznych absolwentów upominki i niespodziankę aktorską pod kierownictwem nauczycieli języka polskiego - p. Grzegorza Radomskiego i p. Jolanty Pruchniewskiej, w postaci kilku scen z Teatrzyku Zielona Gęś oraz Kabaretu Potem. Tradycyjnie uczniowie klasy ósmej zatańczyli poloneza, przygotowanego pod bacznym okiem p. Danuty Szymczak, a cała uroczystość zakończyła się słodkim tortem. Wszystkim absolwentom serdeczne gratulujemy ukończenia szkoły podstawowej oraz życzymy samych sukcesów na dalszych etapach edukacji!

BAL ÓSMOKLASISTY

POŻEGNANIE KLASY VIII - WYSTĘP KLAS VII